Cobra HP 300 hydraulisk drevet pumpe

Cobra pumpe HP 300

Tilleggsutstyr

Vår største hydraulisk pumpe med ekstrem kapasitet for ekstreme forhold.

HP 300 pumpen er enda litt større og mer robust enn lillebroren HP 180. HP pumpene har doble støttelager og er beregnet for kontinuerlig drift. Med kapasitet på 4000 L/min er HP 300 vår største hydrauliske gjødselpumpe i denne serien. Pumpen er svært effektiv som lessepumpe.

Pumpen er tilpasset for å tåle sterkt forurenset væske med en stor andel faste stoffer. Pumpen er hydraulisk drevet og har 3 blad på skovlen som gjør den mer egnet til å knuse slam og flytende husdyrgjødsel og andre forurensede væsker.

Cobra-pumpen brukes i gjødselbrønner, slam, gruver, renseanlegg og i grøfter i hele Nord-Europa. Pumpen er galvanisert som gjør den spesielt tilpasset det nordiske klimaet. Den kan også påmonteres sil for å unngå at stein eller større gjenstander setter seg fast under pumping.

Ranaverkens nye generasjon Cobra-modeller har økt lekkasjesikkerhet og reduserte vedlikeholdskrav. Likevel har de bedre flyt, trykkegenskaper, kan pumpe høyere, lengre og mer med samme lave vekt og fleksibilitet som på tidligere modeller.

  • Robust og pålitelig pumpe som tåler tørrkjøring, slam og grus.

  • Kan leveres med røropplegg for lessing av vogn og slange for overpumping.

  • Brukes også som fødepumpe til sentrifugalpumper.

  • Kan også leveres med 6” hunnkobling på innløp, eventuelt sil.

  • Lett og fleksibel.

  • Lavt vedlikehold.

  • Beregnet for kontinuerlig drift.

Cobra HP 300 Standard – Leveres med:

  • Galvanisert pumpehus.
  • Firkantflens på utløp.
  • Hydraulikkslanger kommer som tillegg og leveres etter behov.

Teknisk data

CobraEnhet30100150200 HP180HP300
SlangedimensjonTommer1,5″3″4″4″5″6″
FlytL/min50018002800330030004000
Trykkbar52,41-1,21,21-1,21-1,2
OljeflytL/min15-3025-3045-6535-4070110
Oljetrykk maxbar210210210210210210
Vekt pumpehuskg4914,2131820
Total vektkg153041,2404856

Andre modeller

cobra pumpe 30

Cobra 30

cobra pumpe 100

Cobra 100

Cobra pumpe 150

Cobra 150

Cobra pumpe 200

Cobra 200

Cobra pumpe 180

Cobra HP 180