Cobra 200 hydraulisk drevet pumpe

Cobra pumpe 200

Tilleggsutstyr

Hydraulisk pumpe som er robust og driftssikker og har lav vekt

Cobra 200 er vår største håndholdte pumpe med kapasitet på 3300 L/min kapasitet, tilpasset for å tåle sterkt forurenset væske med en høy andel faste stoffer. Likevel har den lav vekt nok til å håndteres av en person og robust nok til å pumpe det man finner av gjødsel. Pumpen er hydraulisk drevet og har 2 blad på skovlen som gjør den mer driftsikker og tilpasset til tykk slam / flytende husdyrgjødsel og andre forurensede væsker.

Cobra-pumpen brukes i gjødselbrønner, slam, gruver, renseanlegg og i grøfter i hele Nord-Europa. Pumpen er galvanisert som gjør den spesielt tilpasset det nordiske klimaet. Den kan også påmonteres sil for å unngå at stein eller større gjenstander setter seg fast under pumping.

Ranaverkens nye generasjon Cobra-modeller har økt lekkasjesikkerhet og reduserte vedlikeholdskrav. Likevel har de bedre flyt, trykkegenskaper, kan pumpe høyere, lengre og mer med samme lave vekt og fleksibilitet som på tidligere modeller.

  • Robust og pålitelig pumpe som tåler tørrkjøring, slam og grus.

  • Kan leveres med røropplegg for lessing av vogn og slange for overpumping.

  • Brukes også som fødepumpe til sentrifugalpumper.

  • Kan også leveres med 6” hunnkobling på innløp.

  • Lett og fleksibel

  • Lavt vedlikehold

Cobra 200 Standard – Leveres med:

  • Galvanisert pumpehus
  • 7 meter koblingsett for hydraulikkslanger med ISO koblinger tur / retur
  • 5 meter x 102mm (4″) trykkslange.

Teknisk data

CobraEnhet30100150200 HP180HP300
SlangedimensjonTommer1,5″3″4″4″5″6″
FlytL/min50018002800330030004000
Trykkbar52,41-1,21,21-1,21-1,2
OljeflytL/min15-3025-3045-6535-4070110
Oljetrykk maxbar210210210210210210
Vekt pumpehuskg4914,2131820
Total vektkg153041,2404856

Andre modeller

cobra pumpe 30

Cobra 30

cobra pumpe 100

Cobra 100

Cobra pumpe 150

Cobra 150

Cobra pumpe 180

Cobra HP 180

Cobra pumpe HP 300

Cobra HP 300