Cobra hydrauliske pumper

Cobra pumpe modell 200

Hydraulisk pumpe med lav vekt som er robust og driftssikker

  • Leveres i 5 størrelser: 30, 100, 200, HP 180 og HP 300
  • Leveres med slangestuss – eller på bestilling bauerkobling til Cobra 150. Firkantflens på Cobra 180 og 200.
  • 7 m hydraulikkslanger med ISO hann som standard på Cobra 150.
  • Kan drives med traktor, graver eller aggregat med hydrauliske uttak.
  • Robust og pålitelig pumpe som tåler tørrkjøring, slam og grus.
  • Kan leveres med røropplegg for lessing av vogn – slange for overpumping etc.
  • Brukes også som fødepumpe til sentrifugalpumper.
  • Kan også leveres med 6” hunnkobling på innløp.

Mer enn 10.000 solgte cobra-pumper må bety noe! Cobra-pumpen brukes i gjødselbrønner, slam, gruver, renseanlegg og i grøfter i hele Nord-Europa. Pumpen er galvanisert som gjør den spesielt tilpasset det nordiske klimaet.

Vår nye generasjon Cobra-modeller øker lekkasjesikkerheten og reduserer vedlikeholdskrav. Mens du gir dem bedre flyt- og trykkegenskaper, kan du pumpe høyere, lengre og mer med samme lave vekt og fleksibilitet som på tidligere modeller.

Modeller fra Cobra

Cobra pumpe 30

Cobra 30

Vår minste pumpe, den veldig enkel å håndtere takket være den lave vekten. De gode trykkegenskapene lar deg pumpe høyt og langt uten å redusere kapasiteten. Pumpen er hovedsakelig beregnet på f.eks. vann, urin og lensepumping.

cobra pumpe 100

Cobra 100

Vår mellompumpe, med god trykk og pumpekapasitet som takler å pumpe både høyt og langt. Egnet for medium kontaminerte væske med fast materiale. Pumpen er designet for vann, urin og lettere slam / flytende husdyrgjødsel. Levers med 7 meter hydraulikkslanger og 5 meter x 76mm trykkslange.

Cobra pumpe 150

Cobra 150

En av våre største håndholdte pumper med veldig høy kapasitet, tilpasset for å tåle sterkt forurenset væske med en høy andel faste stoffer. Pumpen har 3 blad på skovlen som gjør den mer tilpasset tykk slam / flytende husdyrgjødsel og andre forurensede væsker.  Leveres med 7 meter hydraulikkslanger.

Cobra pumpe 200

Cobra 200

Vår største håndholdte pumpe med veldig høy kapasitet, tilpasset for å tåle sterkt forurenset væske med en høy andel faste stoffer. Pumpen har 2 blad på skovlen som gjør den mer tilpasset tykk slam / flytende husdyrgjødsel og andre forurensede væsker.  Leveres med 7 meter hydraulikkslanger og 5 meter x 102mm trykkslange.

Cobra pumpe 180

Cobra HP 180

HP 180 pumpen er større og mer robust enn Cobra 150 og 200. HP pumpene har doble støtlager og er beregnet for kontinuerlig drift.

Cobra pumpe HP 300

Cobra HP 300

HP 300 pumpen er enda litt større og mer robust enn HP 180. HP pumpene har doble støtlager og er beregnet for kontinuerlig drift.

Cobra30100150200HP 180HP 300
SlangedimensjonEnhet1,5″3″4″4″5″6″
FlytL/min50018002800330030004000
Trykkbar52,41-1,21,21-1,21-1,2
OljeflytL/min15-3025-3045-6535-4070110
Oljetrykk maxbar210210210210210210
Vekt pumpehuskg4914,2131820
Total vektkg153041,2404856

Produktbilder

SE BROSJYRE PDF
FÅ TILBUD