Gjødselpumper for overpumping, røring og lessing

Cobra 30 pumpe

Cobra 30

En av våre minste Cobra pumper, for lettere arbeid.

Cobra 100 pumpe

Cobra 100

Vår mellompumpe, egnet for lett kontaminerte væske.

Cobra 150 pumpe

Cobra 150

En av våre største håndholdte pumper, men rimeligere.

Hydraulisk pumpe

Cobra 200

Vår største håndholdte pumpe med høy kapasitet, for sterkt forurenset væske med en høy andel faste stoffer.

Cobra pumper

Cobra HP 180

Vår minste HP pumpe med firkantflens på utløp. HP pumpene har doble støttelager og er beregnet for kontinuerlig drift.

Cobra HP 300 pumpe

Cobra HP 300

Vår største hydrauliske gjødselpumpe. HP pumpene har doble støttelager og er beregnet for kontinuerlig drift.

Hydraulisk Cobra pumper med lav vekt, men samtidig robuste og driftssikker selv i ekstreme forhold

Cobra pumper er en mindre type pumper laget for å kunne håndtere flytende husdyrgjødsel og samtidig være lett håndterlig for en person, pumpene passer utmerket til bruk under overpumping, lessing av vogner og røring.

Cobra pumpene brukes i flere sammenhenger, noen eksempler er gjødselbrønner, slam, gruver, renseanlegg og i grøfter i hele Nord-Europa. Pumpen er galvanisert som gjør den spesielt tilpasset det nordiske klimaet.

Den kan også påmonteres sil for å unngå at stein eller større gjenstander setter seg fast under pumping. For lessing kan man feste på et lesserør som gjør at man lett kan bruke en cobra pumpe til å fylle tankvogner.

Ranaverkens nye generasjon Cobra-modeller har økt lekkasjesikkerhet og reduserte vedlikeholdskrav. Likevel har de bedre flyt, trykkegenskaper, kan pumpe høyere, lengre og mer med samme lave vekt og fleksibilitet som på tidligere modeller.

Med kapasitet på mellom  500-4000 L/min er Cobra pumpene egnet til det meste av pumpearbeid. De store pumpene egner seg også svært godt som lessepumpe. Pumpene er tilpasset for å tåle ulike typer forurensede væsker med en med varierende andel faste stoffer. Pumpene er hydraulisk drevet og har 2 eller 3 blad på skovlen, de kommer med firkantflens, slangestuss med og uten slange. HP pumpene har doble støttelager som gjør de bedre egnet for kontinuerlig drift.

  • Leveres i 6 størrelser: 30, 100, 150, 200, HP 180 og HP 300
  • 30, 100, 150 og 200 pumpene leveres med slangestuss og Cobra HP 180 og 300 med firkantflens.
  • Kan drives med traktor, graver eller aggregat med hydrauliske uttak.
  • Robust og pålitelig pumpe som tåler tørrkjøring, slam og grus.
  • Flere av modellene kan leveres med røropplegg for lessing av vogn – slange for overpumping etc.
  • De større modellene kan også brukes som fødepumpe til sentrifugalpumper.
Cobra30100150200HP 180HP 300
SlangedimensjonEnhet1,5″3″4″4″5″6″
FlytL/min50018002800330030004000
Trykkbar52,41-1,21,21-1,21-1,2
OljeflytL/min15-3025-3045-6535-4070110
Oljetrykk maxbar210210210210210210
Vekt pumpehuskg4914,2131820
Total vektkg153041,2404856

Produktbilder

SE BROSJYRE PDF
FÅ TILBUD
Cobra pumpe fra Ranaverken