Cobra 100 hydraulisk drevet pumpe

cobra pumpe 100

Tilleggsutstyr

Hydraulisk pumpe med lav vekt som er robust og driftssikker

Cobra 100 er en mellomstor håndholdt pumpe med kapasitet på 1800 L/min, med godt trykk og pumpekapasitet takler den å pumpe både høyt og langt. Egnet for lett kontaminerte væske med fast materiale. Pumpen er designet for vann, urin og lettere slam / tynt flytende husdyrgjødsel.

Pumpen er av lav vekt slik at den enkelt kan håndteres av en person, men likevel robust nok til å gi god effekt i det meste av væske. Pumpen er hydraulisk drevet og har 2 blad på skovlen som gjør den mer driftsikker og tilpasset til tykk slam / tyntflytende husdyrgjødsel og andre forurensede væsker.

Cobra-pumpen brukes i gjødselbrønner, slam, gruver, renseanlegg og i grøfter i hele Nord-Europa. Pumpen er galvanisert som gjør den spesielt tilpasset det nordiske klimaet. Den kan også påmonteres sil for å unngå at stein eller større gjenstander setter seg fast under pumping.

Ranaverkens nye generasjon Cobra-modeller har økt lekkasjesikkerhet og reduserte vedlikeholdskrav. Likevel har de bedre flyt, trykkegenskaper, kan pumpe høyere, lengre og mer med samme lave vekt og fleksibilitet som på tidligere modeller.

  • Robust og pålitelig pumpe som tåler tørrkjøring, slam og grus.

  • Kan leveres med røropplegg for lessing av vogn og slange for overpumping.

  • Kan også leveres med HK89 kobling.

  • Lett og fleksibel

  • Lavt vedlikehold

Cobra 100 Standard – Leveres med:

  • Galvanisert pumpehus
  •  7 meter koblingsett for hydraulikkslanger med ISO koblinger tur / retur
  • 5 meter x 76mm (3″) trykkslange.

Teknisk data

CobraEnhet30100150200 HP180HP300
SlangedimensjonTommer1,5″3″4″4″5″6″
FlytL/min50018002800330030004000
Trykkbar52,41-1,21,21-1,21-1,2
OljeflytL/min15-3025-3045-6535-4070110
Oljetrykk maxbar210210210210210210
Vekt pumpehuskg4914,2131820
Total vektkg153041,2404856

Andre modeller

cobra pumpe 30

Cobra 30

Cobra pumpe 150

Cobra 150

Cobra pumpe 200

Cobra 200

Cobra pumpe 180

Cobra HP 180

Cobra pumpe HP 300

Cobra HP 300